Dlaczego warto wybrać Sony A7 III? Body i obiektyw kitowy

Sony A7 III nie jest aparatem najnowszym, a na rynku pojawił się już w lutym 2018 roku. Dlaczego więc mimo to nadal pozostaje czołowym konkurentem wśród niedrogich aparatów pełnoklatkowych z pozostałych „stajni”? Jaka jest jego specyfikacja? Co go wyróżnia oraz charakteryzuje? Już odpowiadamy!

Sony A7 III – tani, ale wysokojakościowy

Mimo swojego wieku to właśnie specyfikacje tego modelu sprawiają, że nadal uchodzi on za interesujący i wszechstronny, zarówno w przypadku fotografowania, jak i nagrywania plików wideo. Sony A7 III jest najtańszym i jednocześnie najgorzej wyposażonym aparatem w najnowszej ofercie Sony A7, ale wystarczającym dla pasjonatów i osób zagłębiających się w świat aparatów z wymienną optyką. Atrakcyjna cena łącząca się z wysoką liczbą klatek na sekundę (10 kl./s – dwukrotnie większa niż w poprzednim A7 II) i wideo 4K o pełnej szerokości sprawiają, że obecnie jest to jeden z najlepszych i najczęściej wybieranych bezlusterkowych aparatów pełnoklatkowych. Poprawiono w nim także poziom i redukcję szumów oraz wysoką czułość ISO, wyróżnia go również zaawansowany Autofokus.

Bateria i wydajność? Jak nigdzie

Nie oszukujmy się: aparatów bezlusterkowych ze stajni Sony nigdy nie charakteryzowała doskonała bateria, która wytrzymałaby dłużej. Aby przygotować się do wymagających czasu sesji, koniecznym było uzbroić się w dodatkowe akumulatory oraz kartę pamięci. Tymczasem producent najwyraźniej odrobił pracę domową, bo Sony A7 III wydaje się naprawiać błędy swoich poprzedników. Tutaj zyskujemy około 610 zdjęć (wizjer) lub 710 zdjęć (podgląd: monitor LCD). Porównując do starszego modelu sony A6300 z 2016 to dokładnie dwukrotnie większe wartości; baterii w Sony A7  III starcza na około 5 godzin ciągłego pstrykania.

Sony A7 III – body z obiektywem kitowym

Sony A7 III wprawdzie nie będzie idealny dla wszystkich, szczególnie profesjonalistów, którzy znają możliwości aparatów z wyższej półki, jednak uszczęśliwi każdego, kto poszukuje bezlusterkowca w atrakcyjnej cenie i o wysokich możliwościach. Do zestawu z Sony A7 III body często dołączany jest obiektyw uniwersalny, tak zwany kitowy. Wraz z nim aparat uzyskuje dobre parametry, ale nie najlepsze. Obiektyw Sony FE 28-70 MM F/3.5-5.to szkło zmiennoogniskowe „ciemne”, bo dające światło o niskiej wartości (przysłona: F/3.5-5.6). W takim wypadku fotografie wykonywane w niekorzystnych warunkach oświetleniowych będą miały gorszą jakość. Dlatego wraz z Sony A7 III body polecamy dodatkowe szkło „jasne”, wykorzystywane w trudnych warunkach (na przykład przy portretach w zaciemnionych miejscach), a do nauki, zdjęć wakacyjnych, kreatywnych, hobbystycznych obiektyw kitowy w zupełności wystarczy.